راه اندازی کسب و کار

کسب و کار سود آور

چه کسب و کارهایی سود ده است؟

بسیاری از افراد ممکن است این دغدغه را داشته باشند ، که در چه کسب و کاری باید سرمایه گذاری کنند تا سود خوبی داشته باشد؟ ممکن است بعضی از افراد سرمایه زیادی داشته باشند ولی ندانند با این سرمایه شان می توانند دست به چه کاری بزنند. پیشنهاد ما به اینگونه افراد این است که تا جایی که می توانید ، وارد کسب و کارهایی شوید که صادرات محور باشند؛ به عنوان مثال صادرات گیاهان دارویی. گیاهان دارویی را می توانید به کشورهای همسایه صادر کنید و کسب درآمد و سود دهی بسیار زیادی هم دارد. گیاهان دارویی در طب اسلامی ایرانی و طب سنتی کاربرد فراوانی دارد. در داخل کشورمان هم طی سال های گذشته گرایش به دو گروه طب اسلامی و طب سنتی رو به افزایش است و بسیاری از مردم رفته رفته از داروهای شیمیایی فاصله می گیرند و به طرف درمان های سنتی کشیده می شوند. موادی که برای درمان با داروهای گیاهی و سنتی استفاده می شود از گیاهان دارویی بوده و بنابراین این کار سود دهی خیلی زیادی دارد. پس می توانید وارد چنین کسب و کارهایی شوید. همچنین مواد کشاورزی یا گوشتی هم می تواند جزء اقلام صادراتی باشد. البته مزیت محصولات صادراتی فقط یک تولید کننده و صادر کننده این اقلام یا اینکه واسطه این کارها برای صادرات بودن نیست. مهمترین مزیت این محصولات آن است که با کاهش تقاضا در داخل کشور و کم شدن قیمت آن ، سود صادرات آن افزایش پیدا می کند و خود به خود تقاضا برای صادرات افزایش می یابد.

پیشنهاد دیگر ما برای کسب و کار شما، تعمیر وسایل دست دوم و یا فروش وسایل دست دوم است. کسب و کارهایی که با ضایعات سر و کار دارند، تعمیر وسایل دست دوم یا فروش وسایل دست دوم یا تعمیر وسایل نو نیز می توانند سود آوری خیلی خوبی داشته باشند. در دوره ای که اقتصاد کشور با رکود مواجه شده است و اصطلاحا بازار راکد و یا کساد است، بنابراین قدرت خرید مردم کمتر شده است و یا اجناس گران تر شده، فروش و تعمیر وسایل دست دوم می تواند بسیار سود آور باشد. توجه داشته باشید اکثر چیزهایی که در ایران تولید شود و به کشورهای همسایه صادر شود، با توجه به اینکه ارزش پول ما کاهش داشته، سود آوری خوبی می تواند داشته باشد. صد البته این موضوع برای خدمات و تعمیرات نیز صادق است. فقط باید هزینه های حمل و نقل را در نظر داشت.

پیشنهاد می کنیم مقاله “بهترین راه برای کاسبی و مغازه داری پر سود چیست؟” که می تواند بسیار کمک کننده باشد، را نیز مطالعه نمایید.

کسب و کارهای پرسود

۹۰ درصد افراد جامعه در چه کارهایی سرمایه گذاری می کنند؟

در طی سال جاری و نیز سال گذشته افرادی که با مطالب گفته شده در بالا آشنایی داشتند فقط ۱۰ درصد جامعه را تشکیل می دادند که طبیعتا پول دارتر هم شده اند. ولی ۹۰ درصد افراد جامعه یک پنجم این ۱۰ درصد هم فروش نداشته اند. این ۹۰ درصد افراد جامعه فقط بلدند یا در بانک سپرده گذاری کنند یا در مسکن. اخیرا سمت دلار هم رفته اند. در مسکن که در حال حاضر در دوره رکود هستیم. با افزایش نرخ ارز هم کسانی که در سال ۹۷ سپرده در بانک ها گذاشته بودند، ضرر کردند یعنی شاید تا یک چهارم یا یک سوم پولشان را هم از دست دادند. دلار برای این دسته افراد قابل توجیه تر است. اما سرمایه گذاری روی دلار برای کشور ما اصلا توجیه اخلاقی ندارد. چون پول خودمان را با دست خودمان از بین می بریم و ارزش آن را پایین می آوریم. در عین حال این نوع سرمایه گذاری ریسک زیادی هم دارد. ممکن است با حرف یک سیاستمدار داخلی یا خارجی دلار بالا و پایین شود. حتی برخی اخبار از مصنوعی بودن نرخ دلار و احتمال سقوط قیمت آن حکایت دارند.

بنابراین اگر می خواهید کسب و کار سود ده داشته باشید ، به سمت کسب و کارهایی بروید که صادرات محور باشند و یا واسطه برای صادرات باشید. و یا اگر محصولی می فروشید سعی کنید مواد اولیه اش تا جایی که می شود تولید داخل باشد نه اینکه وارداتی باشد و با بالا و پایین رفتن دلار دچار مشکل شوید و یا در اثر تحریم ها نتوانید آن محصولات یا مواد اولیه را وارد کشور کنید.

موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن