مغازه داری

کسب درآمد بدون سرمایه با مغازه

کسب درآمد از مغازه

آیا شما هم می خواهید درآمد بالایی داشته باشید؟ آیا شما هم بدون سرمایه می خواهید کسب درآمد داشته باشید؟ آیا کسب و کار درآمدزا دارید ولی علاقه مندید که درآمد ماهیانه خود را افزایش دهید؟

رابرت کیوساکی میلیاردر مشهور آمریکایی در کتاب پرفروش خود ” پدر پولدار، پدر بی پول ” می گوید: اگر می خواهید ثروتمند شوید، اول باید مهارت فروش را یاد بگیرید.

طبق گفته کیوساکی: هر چقدر بیشتر بفروشید، بیشتر پول در می آورید.

در واقع تمامی آدم ها به نحوی فروشنده هستند. یک کارخانه دار، یک مغازه دار، یک هنرمند، یک کارگر و حتی یک کارمند هر کدام از این افراد اگر نتوانند کالا، علم، تخصص یا مهارت خود را بفروشند، پولی در نخواهند آورد.

اگر یک مغازه باز کنید ولی نتوانید بفروشید، ورشکست خواهید شد.

اگر یک کارگر نتواند مهارت یا پیشه خود را بفروشد، پولی بدست نخواهد آورد.

واقعیت این است که باید یاد بگیرید چطور کالا، خدمات، مهارت و تخصص خود را بفروشید و از آن کسب درآمد کنید. به دلیل اینکه در اینجا تمرکز ما بر روی کسب درآمد از مغازه است، بنابراین فعلا به مغازه داری و کسب درآمد از آن می پردازیم.

کسب درآمد از مغازه اما بدون سرمایه

برای کسب درآمد از مغازه داری بدون داشتن سرمایه، بایستی از شاگردی کردن شروع کرد. ابتدا بر اساس علاقه، توانمندی و تجربه تان، رشته ای از مغازه داری را انتخاب کنید. آیا علاقه به فروش جنس خاصی دارید؟ یا اقوام و دوستان یا آشنایان تان در زمینه جنس خاصی فعالیت دارند؟ یا قبلا تجربه فروش داشته اید؟ سپس با توجه به این علاقه و همچنین تواناییهایتان در زمینه مورد نظر مشغول شاگردی می شوید. البته اگر نمی خواهید زمان زیادی، مثلا حدود ۵ الی ۱۰ سال به شاگردی بپردازید، می توانید با مطالعه و دیدن آموزشهای مرتبط با فروش زمینه کاری و فروشگاه خود کمتر از ۳ سال اطلاعات لازم برای مدیریت بهتر و توسعه دادن آن مغازه را بدست بیاورید. شما در طی این مدت بازار را می شناسید و کسبه بازار نیز شما را می شناسند. همچنین در طول این مدت یاد می گیرید که جنس مورد نظر را از کجا، از چه کسی، چه زمانی و به چه قیمتی بخرید و کجا و چه وقتی و چه قیمتی بفروشید. از چه کسی باید نقدی خرید کرد و از چه کسی می شود مدت دار جنس برداشت و … . به طور خلاصه، تمام فوت و فن های مغازه داری و بازار را یاد می گیرید.

بعد از طی زمان شاگردی کردن، با پولی که از شاگردی بدست آورده اید (البته باید روش های پس انداز کردن و هوش مالی را یاد بگیرید)، می توانید خودتان مغازه اجاره کنید. برای اجاره کردن مغازه ابتدا می توانید در خیابان های فرعی یا در جای خلوت تر مغازه کوچک با کرایه کمتر اجاره کنید و مدتی بین دو تا سه سال را به این صورت سپری کنید. چون قبلا شاگردی کردید خرید و فروش و جور کردن جنس مغازه برایتان راحت است. بعد از دو سه سال می توانید مغازه تان را توسعه داده به خیابان اصلی انتقال دهید.

حتما با خودتان فکر می کنید الآن با پس انداز دو ساله هم نمی توان مغازه مناسب اجاره کرد. این هم مشکلی نیست. شما می توانید با هزینه های مناسب سایت های فروشگاهی راه اندازی کنید و با فروشگاه آنلاین و فروش اینترنتی کسب درآمد کنید. البته این کار هم نیاز به سرمایه اندکی برای طراحی اولیه وب سایت و همچنین افزایش فروش با کمک جستجوگر گوگل (سئو) دارد. ضمنا باید هزینه اندکی هم برای پشتیبانی سایت تقبل نمایید. البته اگر می خواهید هزینه های شما باز هم پایین تر باشد، می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و مشتریان را از آن طریق جذب کنید. این روش فقط هزینه جهت تولید محتوا و تبلیغ در بعضی شبکه های اجتماعی معروف دارد. ولی عیب بزرگ این کار عدم ثبات و کارایی محدود شبکه های اجتماعی است.

اگر خوب به این صحبت ها و روش های بیان شده دقت کنید در می یابید که در این روش احتمال شکست بسیار بسیار کم و نزدیک به صفر است. چون فرد، مراحل پیشرفت و کسب تجربه و مهارت را پله پله و به تدریج طی کرده است و به قول معروف در کار خودش کارکشته شده است. البته می توانید در ابتدای کار همراه با شاگردی کردن، از کتاب و دوره های آموزشی موجود هم استفاده کنید و بدین ترتیب در مدت زمان کوتاه تری بتوانید فوت و فن های لازم در کار مربوطه را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید “ نکات کلیدی و مهم مغازه داری برای کسب درآمد و سود بیشتر ” را مطالعه نمایید.

کسب درآمد از مغازه با سرمایه کم

برای کسب درآمد از مغازه داری با سرمایه کم نیز مانند حالت بدون سرمایه، می توانید کار را با شاگردی کردن آغاز کنید. تفاوت این حالت با حالت بالا، در این است که در این مورد، سرمایه کمی هم دارید که می توانید با این سرمایه به علاوه سرمایه ای که از شاگردی به دست آورده اید، در مدت زمان زودتر از حالت قبل مغازه بزنید و ایده های خود را با قدرت بیشتری پیاده کنید.

البته هر چه مدت زمان شاگردی کردن کمتر باشد، آشنایی با بازار و بازاریان و فوت و فن های کار نیز کمتر می شود و بنابراین آزمون و خطا در کارتان بیشتر می شود. اگر می خواهید با قرض و وام، مغازه بزنید که بهتر است کاملا با شغل مربوطه آشنایی کامل داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است فروش کمی داشته باشید و با فشار بی پولی دست و پنجه نرم کنید و نتوانید اجاره مغازه را در بیاورید و خسته و ناامید شوید و مجبور شوید مغازه را جمع کنید.

توصیه ما این است که در هر کسب و کاری که دارید، سعی نمایید یاد بگیرید، مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری کسب نمایید. اگر به طور مستمر یاد بگیرید و مهارت و تخصص خود را بیشتر کنید، صددرصد کسب و کارتان رونق بیشتری خواهد داشت و در طول چند سال قطعا از رقبای خود پیشی خواهید گرفت. پس حتما یاد بگیرید و سعی در پیاده کردن دانش خود نمایید.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن