راه اندازی کسب و کار

آیا داشتن شریک برای شروع یک کسب و کار خوب است؟

آیا داشتن شریک برای شروع یک کسب و کار خوب است؟

نظر شما درباره شراکت و پیدا کردن شریک در کسب و کار چیست؟ به نظر شما در شروع کار، گرفتن شریک مناسب است؟ بیشتر افراد شریک داشتن در کار را صحیح نمی دانند. اما پیشنهاد ما این است که تا حد امکان سعی کنید با هر کسی شریک نشوید. به دلیل اینکه گرفتن شریک معمولا به دو علت است: یا ضعف مالی و مدیریتی دارید و یا ضعف در دانش و مهارت های لازم برای کار. اگر شما یک فرد با یکی از توانمندی های گفته شده را برای شراکت انتخاب کنید. اگر خود شما توانمندیهای مکمل را نداشته باشید، یا منفعت و سود کار به نسبت توانمندیها تقسیم نشود ، اگر در کوتاه مدت این موضوع تحمل شود. حتما در بلند مدت با هم به مشکل می خورید. پس اگر باز هم تمایل به گرفتن شریک دارید، حتما نکات زیر را در مورد شریک و خودتان رعایت کنید:

  • شما و شریکتان نباید دنبال نتیجه زودرس باشید.
  • از نظر هزینه کردن و تبلیغ کردن نباید اختلاف فکری زیادی داشته باشید.
  • دانش‌هایتان نباید قدیمی باشد. باید دانش ها را به روز کنید و مهارت ها و دانش ها و حتی فرهنگ و سلایق نزدیک به هم یا مکمل و مناسب اهداف کسب و کار داشته باشید.
  • نباید شجاعت و ترس از ریسک شما و شریک کسب و کارتان خیلی با هم متفاوت باشد.
  • میزان مشارکت و همدلی باید نزدیک به هم باشد و انگیزه ها برای اهداف مشترک کسب و کار همخوانی داشته باشد. همیشه یادتان باشد ، باید وقتی را برای رفع ابهامات کار و صحبت راجع به مسیر پیش روی کار با شریکتان داشته باشید.

اگر شما هم مغازه دار هستید و دوست دارید درآمدتان را بیشتر کنید. فرصت را از دست ندهید. شما می توانید با یک هزینه کم جلوی ضررهای آینده را بگیرید. برای مشاهده ویدئوی آموزشی کلیک کنید.

یک نکته بسیار مهم برای شروع هر کسب و کاری، داشتن اطلاعات لازم و ضروری در زمینه آن کار است. بدون داشتن آگاهی لازم ممکن است با ضررهای زیادی مواجه شوید. بنابراین آموزش دیدن در زمینه کسب و کار مورد نظر بسیار مهم است. ما در مقاله “نکات کلیدی و اصول مهم مغازه داری” شما را با اصول و فنون مغازه داری آشنا می کنیم. پیشنهاد می کنیم که این مقاله کاربردی را حتما مطالعه نمایید.

یک فوت کوزه گری

هر وقت خواستید دوستان صمیمی و اقوام خود را در کسب و کارتان استخدام کنید، خیلی با وسواس این کار را انجام دهید. تا اینکه بعدا دچار مشکل نشوید و رابطه فامیلی شما هم خراب نشود. هر وقت که احساس کردید، دوستان صمیمی تان و یا یکی از بستگان و فامیل ، فرد مناسبی برای کار شما هست و یا ایده و مهارت و یا سرمایه لازم برای کسب و کار شما را دارد. حتما قبل از آنکه شراکت با او را شروع کنید، قول و قرار خود را با او مکتوب نمایید و یا یک قرارداد مناسب با آن دوست یا فامیل بنویسید. سعی کنید که کلیه مسائل کاری را روشن و شفاف نمایید. تا در فراز و نشیب کارها ، صمیمیت و نسبت فامیلی شما و  همچنین کسب و کارتان لطمه ای نبیند. نباید هیچ گونه ابهامی در کارتان باقی بماند. اینطوری برای هر دو طرف خیلی بهتر است. پیشنهاد می کنیم که نکات ذکر شده را حتما مد نظر قرار دهید. قطعا با عمل به نکات فوق می توانید کسب و کارتان را رونق و درآمدتان را افزایش دهید.

پس فراموش نکنید که شریک برای توسعه و پا گرفتن یک کسب و کار، خیلی موثر است. گاهی هم گرفتن شریک لازم و ضروری است. ولی اگر کار شراکت صحیح و اصولی انجام نشود، می تواند مهمترین عامل شکست کسب و کار و حتی لطمه های زیاد به زندگی اجتماعی ما هم باشد. پس با دقت زیاد جلو بروید و بیشتر از سرمایه به اصول شراکت توجه کنید.

برگرفته از کتاب های: مغازه داری حرفه ای، مدیریت بازاریابی، مدیریت استراتژیک ۳۶۰ درجه، نوآوری باز و مدیریت رفتار سازمانی


اگر شما هم مغازه دار هستید و دوست دارید درآمدتان را بیشتر کنید. فرصت را از دست ندهید. شما می توانید با یک هزینه کم جلوی ضررهای آینده را بگیرید. برای مشاهده ویدئوی آموزشی کلیک کنید.

مغازه داران عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

اصول اولیه مغازه داری

مشکلات مغازه داری

روش های افزایش فروش مغازه

فوت و فن مغازه داری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا